Náš trenérský tým

 

Instrutor Pavao

vedoucí klubu a hlavní trenér

Capoeiře se věnuje od roku 2001. Ke skupině Abadá Capoeira se připojil roku 2003. O dva roky později, založil pod dohledem brazilského professora v Brně klub soustřeďující lidi se zájmem o capoeiru.  Založením Abadá Capoeira Brno také odstartoval svou trenérskou činnost, a se svými studenty se úspěšně prezentují na mezinárodních seminářích a soutěžích. V lednu 2008 se stal držitelem technického stupně Graduado.V červenci 2014 obdržel zeleno-fialový pás jež je posledním stupněm úrovně Graduado a zároveň transformací ke stupni Instrutor. V listopadu 2016 se při své druhé účasti na prestižní akci „ZUMBIMBA“ v Brazílii stal držitelem fialového pásku (corda Roxa) a tím se stal prvním českým nositelem stupně Instrutor.

V současné době společně s dalšími Graduados rozvíjí práci Abadá Capoeira v České Republice pod dohledem Professora Estácio.

Každoročně aktivně reprezentuje Českou republiku na soutěžích evropské úrovně – Jogos Europeos, a v r. 2009 byl jedním ze tří členů historicky první české výpravy na MS v Brazílii- Riu de Janeiru.

Soutěžní úspěchy:

V roce 2006- 2.místo kategorie B na Jogos Integrados

2007- 4. místo kategorie A na Jogos Integrados, nejlepší český účastník

2012- nejlepší corda azul/verde na I. Jogos Abertos ve Vídni

2014- 2.místo kategorie A, nejlepší corda Verde, nejlepší Jogo de Iuna na III. Jogos Abertos ve Vídni

2015- 5.místo na Mistrovství Evropy v Paříži /kategorie modrý až zeleno-fialový pásek/

Častý kontakt s brazilskými učiteli považuje za důležité pro udržení profesionální úrovně tréninků, jakož i pro kvalitní prezentaci Capoeiry širší veřejnosti. V současné době vyučuje Capoeiru pro děti i dospělé nejen ve svém oddíle, ale i v rámci tělesných aktivit na Masarykově Univerzitě v Brně a v několika sociálních projektech. Na svém tréninku rád přivítá zájemce o cvičení Capoeiry bez omezení věkem.

 

Graduada Angola

Dita Klicnarová /nar. 1989/ se Capoeiře věnuje od roku 2004, od roku 2006 potom pod vedením Pavla Sršně (Graduado Pavâo) v brněnské větvi celosvětové organizace Abadá Capoeira. V červenci roku 2012 jí byl udělen modrý opasek, tedy technický stupeň Graduada. V červenci 2014 obdržela modro-zelený opasek.

 

Od roku 2013 vede skupinu dětí při Kulturním centru Líšeň v Brně. Trenérské zkušenosti se snaží doplnit i teoreticky, konkrétně studiem na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Pravidelně se účastní seminářů s brazilskými učiteli i soutěží na evropské úrovni (Jogos Europeus). Capoeira je pro ni ideálním spojením všestranného pohybu s hudbou i brazilskou kulturou.